DÜNYA STANDARTLARI

   BAŞTAV LTD. ŞTİ. yumurta üretiminde dünya standartlarını ülkemize taşıyan kuruluşlardandır. Her geçen gün gelişen teknoloji, elde edilen bulgularla ulaşılan yeni üretim teknikleri yakından takip edilmekte ve birer birer yatırıma dönüştürülmektedir. Her bir yumurtanın üzerine gıda renklendiricisi ile markasının, üretim tarihinin, hatta yemek tariflerinin yazıldığı teknolojiyi de ülkemize ilk taşıyan kuruluşlardan birisi de BAŞTAV LTD. ŞTİ. ‘dir.

TÜRKİYE STANDARTLARI

  
Türk Gıda Kodeksi gibi ülkemizde hayata geçirilen düzenlemeler yakından izlenmekte ve tüm BAŞTAV tesislerinde uygulamaya konulmaktadır.

HİZMET STANDARTLARI

  • İşbirliği yaptığı hipermarket gruplarının -Türkiye’nin hangi noktasında olursa olsun- tüm şubelerine, siparişi takip eden 24 saat içerisinde, taze, sağlıklı ambalajlarda ve Türk Gıda Kodeksi’ne uygun yumurta sevkıyatını kendi dağıtım ağı ile yapabilen tek kuruluş 2003 yılı itibariyle BAŞTAV LTD. ŞTİ.’dir.
  • Toplu yumurta tüketen kuruluşlara profesyonel yaklaşımlarla çözümler sunmak ve istikrarlı ürün akışı sağlamak BAŞTAV’ ın en belirgin özelliklerindendir. 
  • Yumurta kalitesi, tavukların tüketeceği yemle doğru orantılıdır. Bu aşamada tüketilecek yemi kendi fabrikasında en iyi rasyonlarla hazırlayan BAŞTAV, hipermarket gruplarında sürekli aranan bir marka haline gelmiştir.
  • Yumurta çiftliklerinde en önemli unsur temizlik ve hijyendir. Bu noktada BAŞTAV, ülkemizin örnek gösterilen çiftliklerinden birine sahiptir.
  • Gıda üreticisi ve satıcısı olmak sorumluluk ister. BAŞTAV, dinamik kadroları ile tüketicinin arzu ettiği en taze ve kaliteli ürünleri, “insana ve insan sağlığına saygı” ilkesi doğrultusunda hazırlar ve sunar. Bu ilke BAŞTAV’ da kuru bir cümle değil, tüm çalışanlarına insan sevgisiyle paralel olarak eğitimi verilmiş, işler bir kuraldır. 
  • Ekonomi ticarette ihmal edilemez, özellikle dinamik maliyetlerin söz konusu olduğu yumurta sektöründe. Sürekli güncel maliyet hesapları yapılan ürünler tüketiciye en ekonomik biçimde ve belli bir fiyat istikrarı ile sunulur. 
  • BAŞTAV yatırımcı kimliğini her zaman korur. Top yekun kalkınma prensibi doğrultusunda yatırımlarında uyguladığı tüm yenilikleri paylaşmak esasından asla vazgeçmez.
  • Risk almadan, yol alamazsınız. BAŞTAV, tabularla değil, yeniliklerin öncüsü olabilmek için gerekli riskleri üzerine alarak hareket eder. 
  • İhtiyaç hissedilen her noktada BAŞTAV, rehberlik etmekten ve birikimlerini paylaşmaktan kaçınmaz.