BAŞTAV LTD. ŞTİ. yumurta tavukçuluğu sektöründe dünya standartlarını ülkemize taşıma ilkesi ile
1995 yılında Başhüyük'te kurulmuştur. 

   
Ticaret sınırlarının ülke sınırlarını yok saydığı günümüz dünyasında BAŞTAV, yumurta sektörüne getirilen yenilikleri ülkemize ilk taşıyan şirketlerdendir. Bunun yanı sıra ARGE çalışmalarını kesintisiz sürdürmüş, yumurtanın üretiminden son alıcı noktasına kadar gelen serüvenini özgün yapılanması ile örnek teşkil edecek şekilde sergilemiştir.

   
BAŞTAV yumurta üretimini, tüketilecek yemden perakende pazarda satışa sunulacak ambalajlamaya varıncaya kadar kendi tesislerinde yapmaktadır. Buna paralel olarak fiyat dalgalanmalarının çok kısa periyotlarda görüldüğü yumurta sektöründe kalıcı olabilmeyi de bu dalgalanmalara göğüs gerebilecek güce sahip olmakla sağlamıştır. Bu noktada BAŞTAV, en başından beri tüketicisine fiyat istikrarını yansıtabilmiş çok az kuruluşlardan biridir. Maliyetlere paralel olmayan fiyat artışlarını hiçbir şekilde tüketiciye yansıtmamış, bu özelliği ile de sektöründe hep dikkatle izlenmiştir. 

   Bir gıda üreticisi olan
BAŞTAV, yasal gerekliliklerin tamamını sağlayan ilk kuruluşlardandır. Bu özelliği yasal yaptırımlardan kurtulmak amaçlı değil, insana ve insan sağlına olan saygısından dolayıdırTüketiciye taze ve sağlıklı ürün ulaştırmak gıda sektöründe esastır. BAŞTAV, çalıştığı kuruluşlara yumurta stoku yaptırmadan sürekli taze ürün akışını sağlayabilen ülkemizdeki tek şirkettir. Hızlı servis ağı, 24 saat tüketiciye açık hizmet departmanları ile öncü olmaya devam etmektedir.


   
BAŞTAV, kurduğu çalışma sistemini her geçen gün bir adım ileriye götürme çabası ve  ARGE çalışmaları ile sektörüne pek çok yenilikler kazandırmıştır. Yeniliklerini diğer sektör kuruluşlarıyla paylaşmayı esas edinmiş ve top yekun ilerlemeyi hedeflemiştir. BAŞTAV, teknolojinin getirdiği son yenilikleri yatırıma dönüştüren ilk kuruluşlardandır. Bu sayede en kaliteli ürünü sunmada hep bir adım önde olmuştur. Ancak her şeyden önce gıda sektöründeki temel yatırımın insana ve insan sağlığına duyulması gereken saygı olduğu temel prensibinden taviz vermemiştir.